Coaching

Czego możesz oczekiwać?

Możesz oczekiwać, że rozpoczniesz współpracę z dietetykiem, który cechuje się zaangażowaniem i empatią. Który będzie Cię wspierał w przestrzeganiu zaleceń na każdym etapie współpracy.

W swojej praktyce opieram się na wynikach najnowszych badań naukowych dotyczących dietetyki, wysiłku fizycznego i psychologii. Przy czym dbam, żeby rozwiązania jakie proponuję były praktyczne i łatwe do wdrożenia do codziennego życia.

W pierwszym kroku poproszę Ci o wypełnienie mojego formularza konsultacji, dzięki czemu będę mógł wnikliwie zapoznać się z Twoimi indywidualnymi potrzebami i celami. Następnie przygotuję dla Ciebie spersonalizowane zalecenia dietetyczne.

Po każdym tygodniu współpracy poproszę Cię o krótki raport w wiadomości e-mail odnośnie odnotowanych postępów. Na podstawie cotygodniowych raportów wprowadzam ewentualne zmiany w zaproponowanych rozwiązaniach, pozwalające na optymalizację rezultatów.

Dzięki współpracy zbudujesz zdrowe nawyki żywieniowe, które będą Ci służyły przez długi czas.

W jakim zakresie pomagam?

  • Zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej i/lub zwiększenie masy mięśniowej
  • Zwiększenie poziomu energii
  • Zaburzenia miesiączkowania i niedoczynność tarczycy (zwłaszcza, gdy przypadłości te wynikają z przestrzeganie restrykcyjnych, niskokalorycznych diet i/lub niedoborów niektórych składników odżywczych)
  • Zwiększenie libido i poprawa zdrowia seksualnego
  • Dolegliwości ze strony układu pokarmowego (w szczególności, gdy dolegliwości te moją związek z występowaniem zespołu jelita nadwrażliwego, nadwrażliwościami pokarmowymi i/lub wysiłkiem fizycznym)
  • Uzyskanie zdrowych relacji z jedzeniem
  • Poprawienie jakości snu

 Co otrzymasz?

  • Zalecenia dietetyczne
  • Zalecenia dotyczące suplementacji
  • Zalecenia dotyczące pozostałych filarów zdrowego stylu życia (aktywność fizyczna, sen i zarządzanie stresem)

W trakcie współpracy cały czas jestem do dyspozycji, gdy pojawiają się pytania lub wątpliwości. Zalecenia przekazuję w formie wiadomości e-mail. W taki sposób również odpowiadam na pytania.

W momencie, gdy mam pod opieką 10 osób najczęściej nie decyduję się na podjęcie współpracy z kolejnymi osobami. Ta zasada służy mi i osobom, z którymi współpracuję – lepsze wyniki i lepsze opinie o współpracy.

Czas trwania współpracy: minimum 1 miesiąc.

Jeśli chcesz skorzystać z moich usług, napisz do mnie na adres: lukasz.kowalski@180rekompozycja.pl

 

Kilka opinii osób, z którymi miałem okazję współpracować:

Decyzję by nawiązać kontakt z Łukaszem podjęłam aby przełamać stagnację, która trwała już od trzech miesięcy z kawałkiem. Próbowałam na wszystkie sposoby, ale mój organizm powiedział STOP.

Po wielu konsultacjach i wprowadzeniu różnych zmian mój organizm dał  pozwolenie na dalszą redukcję. Nie ukrywam nie jest to prosta droga, ale mając pomoc Łukasza możliwa do przejścia.

W moim przypadku nie jest łatwo ponieważ po pierwsze nie jestem już nastolatką, a po drugie cierpię na Hashimoto i związaną z nią niedoczynność tarczycy.

Jednak jestem cierpliwa i konsekwentna i z uporem maniaka wprowadziłam (chyba wszystkie) zalecenia Łukasza w życie (sposoby na poprawę jakości snu, zalecenia dietetyczne, suplementację, medytację i trening, który jest sporo lżejszy od moich poprzednich, ale nie mniej skuteczny). Efekt? Brak problemów trawiennych (życie z nimi to był koszmar), powolne ale systematyczne spadki (wagi i obwodów), nie miewam huśtawki nastrojów, napadów złości, porannego zesztywnienia, problemów ze wstawaniem, zespołu napięcia przed miesiączkowego, czuję się lekko no i… jestem spokojna, wyciszona jak nigdy w swoim życiu. Lubię ten stan.

Pracujemy cały czas nad rekompozycją mojej sylwetki. Jestem pozytywnie  nastawiona, bo zmiany są zauważalne (nie tylko przeze mnie).

Decyzja o podjęciu współpracy z Łukaszem to był strzał w dziesiątkę. Co tu dużo pisać Łukasz to profesjonalista przez duże P.

Łukasz – dziękuję.

Angelika

 

Zgłosiłam się do Pana Łukasza z kilkoma problemami: znacznie obniżona odporność (wpadałam z jednego przeziębienia w drugie), zaburzony cykl miesiączkowy, syndrom zmęczenia nadnerczy (stwierdzony przez endokrynologa). Zalecono mi zrezygnowanie z uprawiania sportu w takim wymiarze, jaki przewidywałam, aby robić postępy. Powiedziano także, że w moim wieku (33 lata) powinna raczej przerzucić się na spacery i basen, zamiast uprawiać wspinaczkę. Ćwiczę 5 razy w tygodniu, nie chciałam rezygnować ze wspinania, które tak bardzo lubię, ale wiedziałam, że mój organizm wyraźnie daje znać, że czas na jakieś zmiany. 

Pod opieką Pana Łukasza dowiedziałam się, że moja dieta jest kompletnie niedostosowana do trybu życia. Zwiększyłam ilość posiłków (i o dziwo schudłam na początku!), dbam o jakość spożywanych produktów, zaczęłam stosować zalecane suplementy. Po 14 dniach od wprowadzenia nowego programu żywienia, mój poziom energii wzrósł przynajmniej dwukrotnie. Po 3 miesiącach współpracy cykl jest uregulowany, przeziębień na swoim koncie nie mam i co dla mnie szczególnie ważne – nadal mogę ćwiczyć tak intensywnie, jak do tej pory. Pan Łukasz udziela szczegółowych porad, cierpliwie odpisuje na nawet najbardziej banalne pytania, do porad często dołącza linki z materiałami naukowymi. Zalecenia są precyzyjne i opisane w zrozumiały sposób. Zdecydowanie będę kontynuowała współpracę z Panem Łukaszem pracując nad osiągnięciem nowego celu – poprawienie wyników sportowych.

Ps.: Dla wszystkich wegetarian – trafiliście pod dobry adres! 

Ola

 

Rozpoczęłam współpracę z panem Łukaszem, mając na celu przede wszystkim aspekt zdrowotny. Po udziale w zawodach sylwetkowych, od ponad dwóch lat borykałam się z  nieregularną miesiączką, aż do jej całkowitego zaniku na wiele miesięcy w ubiegłym roku. Po szczegółowej analizie mojej diety, ćwiczeń i zleceniu wykonania kompleksowych badań, pan Łukasz wprowadził zmiany, które pozytywnie wpłynęły na moje zdrowie. Restrykcyjna dieta została zastąpiona przez zbilansowane posiłki, które uczyłam się sama komponować, uwzględniając zalecenia co do makroskładników i porcji.

Zalecenia dotyczące jakości snu, synchronizacji rytmu okołodobowego wpłynęły pozytywnie na  moje samopoczucie, a przede wszystkim w połączeniu z dietą,  spowodowały, iż zaledwie w przeciągu kilku miesięcy odzyskałam miesiączkę. Bardzo ważny był dla mnie fakt, iż nie zostało to okupione wzrostem poziomu tkanki tłuszczowej, wręcz przeciwnie, zobaczyłam także pozytywne zmiany wizualne w moim ciele!

Pan Łukasz wykazał się profesjonalizmem, dogłębną  znajomością tematu i współpraca z nim jest naprawdę godna polecenia.

Ewa

 

Byłem klientem wielu dietetyków, gastroenterologów i endokrynologów. Jedyne co zyskałem, to przekonanie, że tytuł naukowy nie leczy, a przyznanie się do niewiedzy to rzadka umiejętność. 

Po latach (!) biegunek, napadów senności i – nazwę ogólnie – problemów żołądkowych, zacząłem współpracę z Łukaszem.

Tak pokrótce:
1. Świetny kontakt, logika i ciągłość wypowiedzi. Żadna kwestia nie pozostała niezaadresowana.
2. Oparte na doświadczeniu i nauce, mądre podejście do kwestii zdrowotnych. O ile rynek żywieniowy podlega co rusz to nowym trendom, to Łukasz potrafi spokojnie wybrać z tego esencję i zachować zdrowy rozsądek. Z korzyścią dla pacjenta.
3. Wiedza i etyka pracy – wzorowe.  

Zdecydowanie najmądrzejszy dietetyk, z którym miałem kontakt. Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto, to polecam spróbować. Najpewniej będą to najlepiej wydane pieniądze na kwestie zdrowotne.

Piotr

Kontakt: lukasz.kowalski@180rekompozycja.pl